Komunikat.

Wielkopolski ZPN, zgodnie z przyjętymi przez prezesów ZPN-ów ustaleniami, podjął decyzję o zakończeniu wszystkich rozgrywek ligowych (począwszy od IV ligi) we wszystkich kategoriach wiekowych. Zachowane zostały określone regulaminem rozgrywek zasady bezpośrednich awansów i zrezygnowano z przeprowadzenia spadków. Podczas wczorajszego spotkania Zarządu Wielkopolskiego ZPN zapadły bardzo istotne decyzje ws. sezonu 2020/2021, a także decyzja o planowanym dokończeniu Pucharu Polski sezonu 2019/2020.

Sezon 2019/2020

Wielkopolski ZPN zaplanował dokończenie rozgrywek Pucharu Polski w terminie 15 lipca – 15 sierpnia. Jest to planowana data, która będzie uzależniona od panującej w danym okresie sytuacji związanej z restrykcjami. Naturalnie zespoły będą mogły w tych meczach wystąpić już w innych składach niż na wiosnę, jeśli skorzystają z okienka transferowego. Przypomnijmy, że jedyną drużyną z naszego regionu która pozostała w tych rozgrywkach jest Stainer Polonia Leszno, która ma zmierzyć się w 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski z drużyną OTPS Winogrady.

Sezon 2020/2021

Każda z klubów, który zajął miejsce premiowane awansem do wyższej ligi będzie musiał spełnić odpowiednie wymagania regulaminowe i przejść proces licencyjny. Deklarację przystąpienia do rozgrywek w sezonie 2020/2021 kluby będą mogły składać w terminach wyznaczonych przez Wielkopolski ZPN (w przypadku IV ligi) do 15 czerwca. Po tym procesie zostanie podjęta decyzja o dokładnej formie i kształcie rozgrywek IV ligi, bowiem na ten moment nie można być pewnym czy wszystkie kluby złożą deklarację chęci przystąpienia do rozgrywek w sezonie 2020/2021. Przy tej okazji warto zaznaczyć, że zostały podniesione kary za wycofanie się z rozgrywek w trakcie sezonu, więcej informacji na ten temat wkrótce.Wstępnie planowane rozpoczęcie sezonu 2020/2021 dla IV ligi jest to 1 sierpnia. Dla V ligi – 8 sierpnia oraz dla klas niższych – 15 sierpnia.

Awanse do lig wyższych wynikają z regulaminu rozgrywek. Poniżej przedstawiamy wynik wg. tabeli po zakończonym sezonie. Czekamy na potwierdzenie, które kluby uzyskały awans.

Awanse do IV ligi

V liga gr. 2 – Krobianka Krobia i GKS Dopiewo